Yes! another statistics module (8.x-1.4) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Comments
ja: コメント

en: Size
ja: サイズ

en: None
ja: なし

en: Views
ja: ビュー

en: Access
ja: アクセス

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Updated
ja: 更新

en: Last month
ja: 先月

en: Total
ja: 合計

en: Statistics
ja: 統計

en: User
ja: ユーザー

en: Files
ja: ファイル

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Node types
ja: ノードタイプ

en: Never
ja: なし

en: Roles
ja: 役割

en: Fields
ja: フィールド

en: Count
ja: カウント

en: Nodes
ja: ノード

en: Terms
ja: ターム

en: Members
ja: メンバー

en: My groups
ja: 参加グループ

en: Role
ja: 役割

en: Users
ja: ユーザー

en: Languages
ja: 言語

en: Today
ja: 今日

en: Entity
ja: エンティティ

en: Blocked
ja: ブロック

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: Webforms
ja: ウェブフォーム

en: Blocks
ja: ブロック

en: Menus
ja: メニュー

en: Extension
ja: 拡張子

en: Node count
ja: ノード数

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Webform submissions
ja: ウェブフォームへの送信内容

en: Last week
ja: ここ1週間

en: Last year
ja: ここ1年

en: Permanent
ja: 恒久的

en: Temporary
ja: 一時的

en: Entities
ja: エンティティ

en: Image styles
ja: 画像スタイル

en: Custom blocks
ja: カスタムブロック

en: Entity types
ja: エンティティタイプ
