Yes! another statistics module (8.x-1.5) - en to ku translation catalogue (30 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Size
ku: قەبارە

en: None
ku: هیچ

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Statistics
ku: ئامار

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Count
ku: ژمارە

en: Nodes
ku: گرێیەکان

en: Role
ku: ڕۆل

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Languages
ku: زمانەکان

en: Today
ku: ئەمڕۆ

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: Node count
ku: ژمارەی گرێ

en: Image styles
ku: شێوازی وێنە

en: statistics
ku: ئامارەکان
