Year (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Views
id: View

en: Year
id: Tahun

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Maximum
id: Maksimum

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: About
id: Tentang

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: %name: the value may be no greater than %max.
id: %name: nilanya mungkin tidak lebih dari %max.

en: Integer settings
id: Pengaturan integer

en: Reduce duplicate
id: Kurangi duplikat

en: Database storage size
id: Ukuran penyimpanan database
