Year (1.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Value
ja: 値

en: Views
ja: ビュー

en: Year
ja: 年

en: Sort order
ja: 並び順

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Maximum
ja: 最大

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Integer
ja: 整数

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Minimum
ja: 最小

en: About
ja: アバウト

en: Start year
ja: 開始年

en: End year
ja: 終了年

en: Unsigned
ja: 符号なし

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: %name: the value may be no greater than %max.
ja: %name:値は%max 以上に指定することはできません。

en: Integer settings
ja: 整数の設定

en: Reduce duplicate
ja: 重複を減らす

en: Database storage size
ja: データベース容量
