Year (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Views
nl: Overzichten

en: Year
nl: Jaar

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Integer
nl: Geheel getal

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: About
nl: Over

en: Start year
nl: Beginjaar:

en: End year
nl: Eind jaar:

en: Unsigned
nl: Zonder teken

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Default year
nl: Standaard jaar

en: %name: the value may be no greater than %max.
nl: %name: de waarde mag niet groter zijn dan %max.

en: Integer settings
nl: Geheel getal-instellingen

en: Reduce duplicate
nl: Ontdubbelen

en: Database storage size
nl: Opslaggrootte database
