Year (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Value
it: Valore

en: Views
it: Viste

en: Year
it: Anno

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Textfield
it: Campo testo

en: Maximum
it: Massimo

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Integer
it: Intero

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Minimum
it: Minimo

en: About
it: Informazioni

en: Start year
it: Anno iniziale

en: End year
it: Anno finale

en: Unsigned
it: Senza segno

en: Field types
it: Tipi di campo

en: %name: the value may be no greater than %max.
it: %name: il valore non può essere maggiore di %max.

en: Integer settings
it: Impostazioni Interi

en: Reduce duplicate
it: Ridurre duplicati

en: Database storage size
it: Dimensione dello spazio database
