Year (1.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Views
tr: Görünümler

en: Year
tr: Yıl

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Maximum
tr: En fazla

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Minimum
tr: En az

en: About
tr: Hakkında

en: Unsigned
tr: İmzalanmamış

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: %name: the value may be no greater than %max.
tr: %name: Bu değer %max değerinden büyük olamaz.

en: Integer settings
tr: Tamsayı ayarları

en: Reduce duplicate
tr: Yinelemeyi azalt

en: Database storage size
tr: Veritabanı depolama boyutu
