Year (1.0.0) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Views
fa: نماها

en: Year
fa: سال

en: Sort order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Integer
fa: صحیح

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Minimum
fa: حداقل

en: About
fa: درباره

en: Start year
fa: سال شروع

en: Unsigned
fa: بدون علامت

en: %name: the value may be no greater than %max.
fa: %name: مقدار نمی‌تواند بیشتر از %max باشد.

en: Integer settings
fa: تنظیمات عدد

en: Database storage size
fa: اندازه ذخیره‌ساز پایگاه داده
