Year (1.0.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Views
fr: Vues

en: Year
fr: Année

en: Sort order
fr: Ordre de tri

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Integer
fr: Entier

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: About
fr: À propos

en: Start year
fr: Année de début

en: End year
fr: Année de fin

en: Unsigned
fr: Non signé

en: Field types
fr: Types de champs

en: %name: the value may be no greater than %max.
fr: %name: la valeur ne peut pas être supérieure à %max.

en: Integer settings
fr: Paramètres de nombre entier

en: Reduce duplicate
fr: Réduire les doublons

en: Database storage size
fr: Taille du stockage en base de données
