Year (1.0.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Views
hu: Nézetek

en: Year
hu: Év

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Integer
hu: Egész szám

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: About
hu: Leírás

en: Start year
hu: Kezdőév

en: End year
hu: Záróév

en: Unsigned
hu: Előjel nélküli

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: %name: the value may be no greater than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb, mint %max.

en: Integer settings
hu: Egész beállítások

en: Reduce duplicate
hu: Duplikáció csökkentése

en: Database storage size
hu: Adatbázis tároló mérete

en: This field provide the ways to collect year only in provided date range.
hu: Ez a mező lehetővé teszi csak az évszámok összegyűjtését a megadott dátum tartományból.
