Year (1.0.1) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Views
uk: Види

en: Year
uk: Рік

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Maximum
uk: Максимум

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Integer
uk: Ціле число

en: Select list
uk: Список вибору

en: Default value
uk: Базове значення

en: Minimum
uk: Мінімум

en: About
uk: Про модуль

en: Start year
uk: Початковий рік

en: End year
uk: Кінцевий рік

en: Unsigned
uk: Невід'ємне

en: Field types
uk: Типи полів

en: %name: the value may be no greater than %max.
uk: %name: значення має бути не більшим %max.

en: Integer settings
uk: Налаштування цілого типу

en: Reduce duplicate
uk: Зменшити повторювання

en: Database storage size
uk: Розмір сховища бази даних
