Year (1.0.1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Value
de: Wert

en: Views
de: Ansichten

en: Year
de: Jahr

en: Sort order
de: Sortierreihenfolge

en: Textfield
de: Textfeld

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Descending
de: Absteigend

en: Integer
de: Ganzzahl

en: Select list
de: Auswahlliste

en: Default value
de: Standardwert

en: About
de: Über

en: Start year
de: Startjahr

en: End year
de: Endjahr

en: Unsigned
de: ohne Vorzeichen

en: Field types
de: Feldtypen

en: %name: the value may be no greater than %max.
de: %name: dieser Wert darf nicht größer sein als %max.

en: Integer settings
de: Ganzzahl-Einstellungen

en: Reduce duplicate
de: Anzahl der Duplikate verringern

en: Database storage size
de: Datenbank-Speichergröße

en: This field provide the ways to collect year only in provided date range.
de: Dieses Feld Ermöglicht es, innerhalb eines definierten Zeitraums nur Jahreszahlen auszugeben.
