Year (1.0.1) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Views
ru: Представление

en: Year
ru: Год

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Maximum
ru: Максимум

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Integer
ru: Целое число

en: Select list
ru: Список выбора

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Minimum
ru: Минимум

en: About
ru: Информация

en: Start year
ru: Начальный год

en: End year
ru: Конечный год

en: Unsigned
ru: Беззнаковое

en: Field types
ru: Типы полей

en: %name: the value may be no greater than %max.
ru: %name: значение не может быть более %max.

en: Integer settings
ru: Настройки целого типа

en: Reduce duplicate
ru: Исключить дубликаты

en: Database storage size
ru: Размер базы данных
