Year Only (9.1.3) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Year
pt: Ano

en: Sort order
pt: Critérios de ordenação

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Default value
pt: Valor padrão

en: About
pt: Sobre

en: Start year
pt: Ano de início

en: End year
pt: Ano final

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Relative default value
pt: Valor relativo padrão
