Ymaps Geolocation field formatter (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Map
uk: Мапа

en: Hybrid
uk: Змішаний

en: Map type
uk: Тип карти

en: Map width
uk: Ширина карти

en: Map height
uk: Висота карти

en: Preset
uk: Попередня установка

en: Map zoom level
uk: Масштаб карти

en: Field types
uk: Типи полів

en: Map center
uk: Центр карти

en: Map auto centering
uk: Автоцентрування карти

en: Map auto zooming
uk: Автомасштабування карти

en: From 1 to 16
uk: Від 1 до 16

en: Balloon content
uk: Вміст кульки

en: Map center coordinates: Longtitude,Latitude
uk: Координати центру карти: Довгота, Широта

en: Satelite
uk: Супутник

en: Public map
uk: Народна карта

en: Hybrid public map
uk: Гібридна народна карта
