YMD Date - Pre Epoch, Partial Date Values (1.0.2) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Value
ja: 値

en: Default
ja: デフォルト

en: Year
ja: 年

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Month
ja: 月

en: Day
ja: 日

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Date value
ja: 日付値

en: Min placeholder
ja: 最小のプレースホルダー
