YMD Date - Pre Epoch, Partial Date Values (1.0.1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Default
id: Bawaan

en: Year
id: Tahun

en: Date format
id: Format tanggal

en: Month
id: Bulan

en: Day
id: Hari

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Date value
id: Nilai tanggal

en: Min placeholder
id: Penampung minimum
