Real-time SEO for Drupal (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Status
fr: État

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: configuration page
fr: page de configuration

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Metatag configuration page
fr: Page de configuration de Metatag

en: Configure Metatag default templates
fr: Configurer les gabarits par défaut de Metatag

en: Edited title
fr: Titre modifié

en: Empty formatter
fr: Outil de mise en forme vide

en: You can configure and override the Metatag title & description default settings at the @url.
fr: Vous pouvez configurer et supplanter les paramètres par défaut du titre et de la description Metatag à @url.

en: You can configure the XML Sitemap settings at the @url.
fr: Vous pouvez configurer les paramètres de XML Sitemap à @url.

en: You do not have the permission to administer the XML Sitemap.
fr: Vous n'avez pas les droits pour administrer le sitemap XML.

en: You do not have the permission to administer the Simple XML Sitemap.
fr: Vous n'avez pas les droits pour administrer le Simple Sitemap XML.

en: Title Editing
fr: Modification du titre

en: Description Editing
fr: Modification de la description

en: Seo preview
fr: Aperçu SEO

en: Real-Time SEO Settings
fr: Paramètres de Real-Time SEO
