YouTube Field (2.0.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Settings
fr: Paramètres

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Thumbnails
fr: Vignettes

en: Output this field as a link
fr: Afficher ce champ en tant que lien

en: Field types
fr: Types de champs

en: Image style
fr: Style d'image

en: Embedded video
fr: Vidéo intégrée

en: Video URL
fr: URL de la vidéo

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Nothing
fr: Rien

en: Thumbnail image style
fr: Style d'image de la miniature

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder for URL
fr: Placeholder pour l'URL

en: No placeholders
fr: Aucun placeholder

en: URL placeholder: @placeholder_url
fr: Placeholder de l'URL : @placeholder_url
