YouTube Field (2.0.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Settings
pt: Configurações

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: Output this field as a link
pt: Exibir este campo como um link

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Video URL
pt: URL do vídeo

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Nothing
pt: Nada

en: Thumbnail image style
pt: Estilo da miniatura

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Placeholder for URL
pt: Placeholder para a URL

en: No placeholders
pt: Sem espaços reservados

en: URL placeholder: @placeholder_url
pt: Placeholder de URL: @placeholder_url

en: Hide logo
pt: Esconder logo
