YouTube Field (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Settings
pt: Definições

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: Output this field as a link
pt: Exibir este campo como um link

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Nothing
pt: Nada

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: O texto que irá ser mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Normalmente, esta sugestão é um exemplo do valor a inserir ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Placeholder for URL
pt: Espaço reservado para o URL

en: No placeholders
pt: Sem marcadores

en: URL placeholder: @placeholder_url
pt: Espaço reservado para URL: @placeholder_url

en: Hide logo
pt: Ocultar logótipo
