YouTube Field (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Thumbnails
tr: Küçük resimler

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Image style
tr: Resim stili

en: Video URL
tr: Video URL adresi

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder for URL
tr: URL adresinin yer tutucusu

en: No placeholders
tr: Yer tutucu yok

en: URL placeholder: @placeholder_url
tr: URL adresi yer tutucusu: @placeholder_url
