Zero Point (8.x-1.27) - en to vi translation catalogue (57 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Slideshow
vi: Trình chiếu ảnh

en: Content
vi: Nội dung

en: No
vi: Không

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: None
vi: Không có

en: Center
vi: Giữa

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to parent page
vi: Đến trang cha

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Large
vi: Rộng

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: n/a
vi: không có

en: Last post
vi: Bài gửi cuối

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Page
vi: Trang

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: Normal
vi: Bình thường

en: Up
vi: Lên

en: Forum
vi: Diễn đàn

en: User login
vi: Đăng nhập

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Button
vi: Nút

en: Tools
vi: Các công cụ

en: ago
vi: trước

en: Topics
vi: Chủ đề

en: Font size
vi: Cỡ chữ

en: Posts
vi: Số bài gửi

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Clean
vi: Dọn

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: New
vi: Mới

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Language switcher
vi: Chuyển đổi ngôn ngữ

en: Orange
vi: Da cam

en: Layout settings
vi: Cấu hình bố cục

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Font family
vi: Họ phông chữ

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Powered by Drupal
vi: Sử dụng Drupal

en: Page top
vi: Đầu trang

en: Page bottom
vi: Cuối trang

en: Sidebar first
vi: Sidebar đầu tiên

en: Secondary menu
vi: Trình đơn phụ

en: Main page content
vi: Nội dung chính của trang

en: Current page
vi: Trang hiện thời

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Sidebar second
vi: Sidebar thứ hai

en: Previous page
vi: Trang trước

en: Your shopping cart is empty.
vi: Giỏ hàng của bạn đang trống.

en: Text Formats
vi: Các định dạng văn bản
