Ziggurat (1.0.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (217 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Images
ca: Imatges

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Size
ca: Mida

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Parent
ca: Pare

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: True
ca: Cert

en: Default
ca: Per defecte

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Top
ca: Part superior

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Audio
ca: Àudio

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Layout
ca: Disposició

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Picture
ca: Imatge

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Files
ca: Fitxers

en: Created
ca: Creat

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Off
ca: Inactiu

en: Header
ca: Capçalera

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Count
ca: Quantitat

en: Last update
ca: Última actualització

en: Advanced
ca: Avançat

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Widget
ca: Giny

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Table
ca: Taula

en: Attributes
ca: Atributs

en: Role
ca: Rol

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Close
ca: Tanca

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: Approved
ca: Aprovat

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Alignment
ca: Alineació

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Video
ca: Vídeo

en: Glossary
ca: Glossari

en: Last modified
ca: Modificat per darrer cop

en: Changed
ca: Canviat

en: 301 Moved Permanently
ca: 301 Mogut permanentment

en: 307 Temporary Redirect
ca: 307 Redirecció Temporal

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Oldest first
ca: Els més antics primer

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: Grid
ca: Graella

en: 300 Multiple Choices
ca: 300 Múltiples Opcions

en: 302 Found
ca: 302 Trobat

en: 303 See Other
ca: 303 Veieu d'Altres

en: 304 Not Modified
ca: 304 Sense Modificació

en: 305 Use Proxy
ca: 305 Utilitza Proxy

en: Audio file
ca: Fitxer d'àudio

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Publications
ca: Publicacions

en: Administrator
ca: Administrador

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Print
ca: Impressió

en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: Short Title
ca: Títol curt

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Publication
ca: Publicació

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Citation
ca: Cita

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Primary
ca: Primari

en: Video file
ca: Fitxer de vídeo

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: Not Approved
ca: No aprovat

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Styles
ca: Estils

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Your virtual face or picture.
ca: La vostra imatge virtual o fotografia.

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Status code
ca: Codi d'estat

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: No media available.
ca: No hi ha mèdia disponible.

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Fix 404 pages
ca: Arregla les pàgines 404

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Half
ca: Mig

en: Master
ca: Mestre

en: Media type
ca: Tipus de mèdia

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Original language
ca: Llengua original

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ca: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Max 1300x1300
ca: Màx. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ca: Màx. 2600x2600

en: Max 325x325
ca: Màx. 325x325

en: Max 650x650
ca: Màx. 650x650

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: List of redirects
ca: Llista de redireccions

en: There is no redirect yet.
ca: Encara no hi ha cap redirecció.

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha cap bloc personalitzat disponible.

en: A locally hosted audio file.
ca: Un fitxer d'àudio allotjat en local.

en: A locally hosted video file.
ca: Un fitxer de vídeo allotjat en local.

en: Name (A-Z)
ca: Nom (A-Z)

en: Name (Z-A)
ca: Nom (Z-A)

en: Allows users to browse and administer media items
ca: Permet als usuaris navegar i administrar els elements mèdia.

en: Edit {{ name }}
ca: Edita {{ name }}

en: Widget (table)
ca: Giny (taula)

en: Delete {{ name }}
ca: Suprimeix {{ name }}
