Ziggurat (1.0.0-alpha3) - en to is translation catalogue (60 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: List
is: Listi

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: More
is: Meira

en: Edit
is: Broyt

en: Size
is: Stødd

en: Reset
is: Tómstilla

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Name
is: Navn

en: Default
is: Standard

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Path
is: Leið

en: Updated
is: Dagført

en: Attachment
is: Viðfesti

en: Picture
is: Mynd

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Síðuhøvd

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Custom
is: Sergjørt

en: Roles
is: Leiklutir

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Count
is: Nøgd

en: Last update
is: Seinasta dagføring

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: Table
is: Talva

en: Role
is: Leiklutur

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Member for
is: Limur í

en: Blocked
is: Sperrað

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: Block description
is: Lýsing av blokki

en: Permission
is: Rættindi

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: Print
is: Prenta

en: User account
is: Brúkarakonta

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur
