Ziggurat (1.0.0-alpha6) - en to eo translation catalogue (75 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Images
eo: Bildoj

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Language
eo: Lingvo

en: more
eo: pli

en: More
eo: Pli

en: Action
eo: Ago

en: On
eo: Ŝaltita

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Size
eo: Grandeco

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Image
eo: Bildo

en: Parent
eo: Patro

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: Path
eo: Vojo

en: ID
eo: Identigilo

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Picture
eo: Bildo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Header
eo: Kaplinio

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Custom
eo: Propra

en: Roles
eo: Roloj

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Count
eo: Kalkulo

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Desc
eo: malkreske

en: Table
eo: Tabelo

en: Provider
eo: Provizanto

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Member for
eo: Membro dum

en: People
eo: Uzantoj

en: Blocked
eo: Blokita

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: Apply
eo: Apliku

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: Permission
eo: Permeso

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: User account
eo: Uzanta konto

en: MIME type
eo: MIME-tipo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Recent content
eo: Laste aldonitaj

en: Asc
eo: kreske
