Ziggurat (2.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (59 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Images
ur: تصاویر

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: More
ur: مزید

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Use count
ur: استعمال شدہ کی تعداد

en: Image
ur: تصویر

en: Center
ur: وسط

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: True
ur: صحیح

en: Default
ur: طے شدہ

en: Small
ur: چھوٹا

en: Large
ur: بڑا

en: Audio
ur: آڈیو

en: Path
ur: پاتھ

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: ID
ur: شناخت

en: Active
ur: فعال

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Header
ur: ہیڈر

en: Roles
ur: رولز

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Normal
ur: عمومی

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
