Zinble Drupal 8 Responsive Theme (1.0.1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Search
id: Pencarian

en: Help
id: Bantuan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Page title
id: Judul halaman

en: Medium
id: Sedang

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Tools
id: Alat

en: Close
id: Tutup

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Clients
id: Klien

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
