Zeomine Server - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Custom
id: Tersuai

en: Severity
id: Keparahan

en: Warning
id: Peringatan

en: Items
id: Item

en: Amount
id: Jumlah

en: Recipient
id: Penerima

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Modified
id: Telah dimodifikasi

en: Notice
id: Peringatan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Keys
id: Kunci

en: Context
id: Kontek

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Critical
id: Kritis

en: Asc
id: Urutan turun

en: There is no @label yet.
id: Tidak terdapat @label lagi.
