ZURB Foundation (7.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Enable
ja: 有効

en: Search
ja: 検索

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Back
ja: 戻る

en: Help
ja: ヘルプ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Always
ja: 必須

en: Never
ja: なし

en: Header
ja: ヘッダー

en: Left sidebar
ja: 左サイドバー

en: Right sidebar
ja: 右サイドバー

en: Medium
ja: 中程度

en: Tools
ja: ツール

en: Sticky
ja: 固定

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Language switcher
ja: 言語の切り替え

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Footer first column
ja: フッターの1番目のカラム

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
