ZURB Foundation (8.x-6.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Enable
ro: Activare

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Back
ro: Înapoi

en: Help
ro: Ajutor

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Medium
ro: Mediu

en: Tools
ro: Instrumente

en: Sticky
ro: Lipicios

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Language switcher
ro: Comutator limbi

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Site header
ro: Antet sit

en: First page
ro: Prima pagină

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
