ZURB Foundation (9.0.0-beta3) - en to da translation catalogue (52 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Enable
da: Aktivér

en: Search
da: Søg

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Back
da: Tilbage

en: Help
da: Hjælp

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Always
da: Altid

en: Never
da: Aldrig

en: Header
da: Overskrift

en: Left sidebar
da: Venstre sidepanel

en: Right sidebar
da: Højre sidepanel

en: Tools
da: Værktøjer

en: first
da: første

en: Sticky
da: Klæbrig

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Language switcher
da: Sprogvælger

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Footer first column
da: Footer første spalte

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Last page
da: Sidste side

en: Site header
da: Sidehovede

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
