ZURB Foundation (9.0.0-beta3) - en to pl translation catalogue (58 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Enable
pl: Włącz

en: Search
pl: Szukaj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Back
pl: Wstecz

en: Help
pl: Pomoc

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Medium
pl: Średnie

en: Tools
pl: Narzędzia

en: first
pl: pierwsze

en: last
pl: ostatnia

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Language switcher
pl: Przełącznik wersji językowej

en: Menu text
pl: Tekst menu

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Footer first column
pl: Pierwsza kolumna stopki

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: X-Large
pl: XL

en: XX-Large
pl: XXL

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
