ZURB Foundation (9.0.0-beta3) - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Content
ru: Содержимое

en: Enable
ru: Включить

en: Search
ru: Поиск

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Back
ru: Назад

en: Help
ru: Справка

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Page
ru: Страница

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Always
ru: Всегда

en: Never
ru: Никогда

en: Header
ru: Шапка

en: Left sidebar
ru: Левая боковая колонка

en: Right sidebar
ru: Правая боковая колонка

en: Medium
ru: Средний

en: Tools
ru: Инструменты

en: first
ru: первое

en: last
ru: последний

en: Sticky
ru: Прикреплено

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Next page
ru: Следующая страница

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Language switcher
ru: Переключатель языка

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Powered by Drupal
ru: Сделано на Drupal

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: (active tab)
ru: (активная вкладка)

en: Footer first column
ru: Подвал первая колонка

en: Current page
ru: Текущая страница

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Previous page
ru: Предыдущая страница

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: All rights reserved.
ru: Все права сохранены.

en: Last page
ru: Последняя страница

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Site header
ru: Шапка сайта

en: First page
ru: Первая страница

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя

en: Go to page @key
ru: Перейти на страницу @key
