ZURB Foundation (9.0.0-beta3) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Content
uk: Вміст

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Search
uk: Пошук

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Back
uk: Назад

en: Help
uk: Довідка

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Always
uk: Завжди

en: Never
uk: Ніколи

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Left sidebar
uk: Ліва бічна панель

en: Right sidebar
uk: Права бічна панель

en: Medium
uk: Середній

en: Tools
uk: Інструменти

en: first
uk: перше

en: last
uk: останній

en: Sticky
uk: Прикріплені

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Language switcher
uk: Перемикач мови

en: Menu text
uk: Текст меню

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: (active tab)
uk: (активна вкладка)

en: Footer first column
uk: Перша колонка нижнього колонтитулу

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: X-Large
uk: Дуже великий

en: XX-Large
uk: Дуже-дуже великий

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: All rights reserved.
uk: Всі права захищені.

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Site header
uk: Верхній колонтитул сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key
