Zurb Foundation 6 Paragraphs (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Item
uk: Елемент

en: None
uk: Немає

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Top
uk: Зверху

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Views
uk: Види

en: Separator
uk: Розділювач

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Bottom
uk: Знизу

en: Items
uk: Елементи

en: Medium
uk: Середній

en: Background color
uk: Колір тла

en: Middle
uk: Середина

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Video
uk: Відео

en: Element
uk: Елемент

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Justify
uk: По ширині

en: Elements
uk: Елементи

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: Additional classes
uk: Додаткові класи

en: Top margin
uk: Верхнє поле

en: Horizontal alignment
uk: Горизонтальне вирівнювання

en: Vertical alignment
uk: Вертикальне вирівнювання

en: Bottom margin
uk: Нижнє поле

en: Cells
uk: Комірки
