Zurb Foundation 6 Paragraphs (1.0.4-beta1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Top
pt: Superior

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Separator
pt: Separador

en: Active
pt: Ativo

en: Block
pt: Bloco

en: Bottom
pt: Inferior

en: Items
pt: Itens

en: Medium
pt: Médio

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Middle
pt: Meio

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Element
pt: Elemento

en: Background image
pt: Imagem de fundo

en: Justify
pt: Justificado

en: Elements
pt: Elementos

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Bottom margin
pt: Margem inferior
