Zurb Foundation 6 Paragraphs (1.0.4-beta1) - en to ru translation catalogue (37 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Item
ru: Элемент

en: None
ru: Нет

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Top
ru: Вверху

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Views
ru: Представление

en: Separator
ru: Разделитель

en: Active
ru: Активно

en: Block
ru: Блок

en: Bottom
ru: Снизу

en: Items
ru: Элементы

en: Medium
ru: Средний

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Middle
ru: По центру

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Video
ru: Видео

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Element
ru: Элемент

en: Background image
ru: Фоновое изображение

en: Justify
ru: По ширине

en: Elements
ru: Элементы

en: Highlight
ru: Подсвеченный

en: Additional classes
ru: Дополнительные классы

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Top margin
ru: Отступ Сверху

en: Horizontal alignment
ru: Горизонтальное выравнивание

en: Vertical alignment
ru: Вертикальное выравнивание

en: Bottom margin
ru: Нижний отступ

en: CTA
ru: ПКД

en: Drupal Block
ru: Блок Drupal

en: Top padding
ru: Внутренний отступ сверху

en: Bottom padding
ru: Внутренний отступ снизу

en: Gutters
ru: Желоба
