Zurb Foundation 6 Paragraphs (1.0.4-beta1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Item
fa: آیتم

en: None
fa: هیچ

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Top
fa: بالا

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Views
fa: نماها

en: Separator
fa: جداکننده

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Bottom
fa: پایین

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Medium
fa: متوسط

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Elements
fa: عنصرها
