Zurb Foundation 6 Paragraphs (1.0.1-beta1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Item
hi: वस्तु

en: None
hi: कोई नहीं

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Top
hi: ऊपर

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Views
hi: द्रश्य

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Bottom
hi: तल

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Medium
hi: माध्यम

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र
