Zurb Foundation 6 Paragraphs (1.0.4-beta1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Item
it: Elemento

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Views
it: Viste

en: Separator
it: Separatore

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Bottom
it: In fondo

en: Items
it: Elementi

en: Medium
it: Medio

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Element
it: Elemento

en: Justify
it: Giustificato

en: Elements
it: Elementi

en: Paragraphs
it: Paragrafi
