Zurb Foundation 6 Paragraphs (2.0.3-beta2) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Item
fr: Élément

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Top
fr: Haut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Views
fr: Vues

en: Separator
fr: Séparateur

en: Active
fr: Actif

en: Block
fr: Bloc

en: Bottom
fr: Bas

en: Items
fr: Éléments

en: Medium
fr: Moyen

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Middle
fr: Milieu

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Video
fr: Vidéo

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Element
fr: Élément

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Justify
fr: Justifier

en: Highlight
fr: Surligner

en: Cell
fr: Cellule

en: Top margin
fr: Marge du haut
