Zurb Foundation 6 Paragraphs (2.0.3-beta2) - en to kn translation catalogue (22 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Element
kn: ಘಟಕ

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Highlight
kn: ಹೈಲೈಟ್
