ZURB Template (8.x-6.0) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Enable
fr: Activer

en: Login
fr: Identifiant

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Back
fr: Précédent

en: Help
fr: Aide

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Always
fr: Toujours

en: Never
fr: Jamais

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Logout
fr: Déconnexion

en: New
fr: Nouveau

en: Sticky
fr: Épinglé (en haut des listes)

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: My Account
fr: Mon compte

en: Sign Up
fr: S'inscrire

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Last page
fr: Dernière page

[ctx: Sort order]
en: Order
fr: Ordre

en: Site header
fr: Entête du site

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
