ZURB Template (8.x-6.1) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Enable
fa: فعال

en: Login
fa: ورود

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Back
fa: بازگشت

en: Help
fa: راهنما

en: Updated
fa: به‌روز

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Always
fa: همیشه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Logout
fa: خروج

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: New
fa: جدید

en: Sticky
fa: ماندگار

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: My Account
fa: حساب من

en: Sign Up
fa: عضویت

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
