ZURB Template (8.x-6.1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Login
tr: Giriş

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Back
tr: Geri

en: Help
tr: Yardım

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Logout
tr: Çıkış

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: New
tr: Yeni

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: My Account
tr: Hesabım

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

[ctx: Sort order]
en: Order
tr: Sıralama

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Page @items.current
tr: Sayfa @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
