Zuvi - The Dark and Modern Drupal 8, 9 and 10 Theme (10.2.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Comment
id: Komentar

en: Up
id: Ke atas

en: General
id: Umum

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: mobile
id: mobil

en: wide
id: lebar

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Primary menu
id: Menu utama
